Informacje

WISZĄCE

W naszej ofercie znajdą Państwo niepowtarzalne i wyjątkowe lampy wiszące, które swoim designem i funkcjonalnością doskonale uzupełnią wystrój każdego wnętrza. Lampy wiszące w naszym sklepie internetowym to oferta dla osób szukających niebanalnych lamp do swojego wnętrza. Proponowane przez nas lampy to nowoczesne lampy wiszące do salonu jak równi...

W naszej ofercie znajdą Państwo niepowtarzalne i wyjątkowe lampy wiszące, które swoim designem i funkcjonalnością doskonale uzupełnią wystrój każdego wnętrza. Lampy wiszące w naszym sklepie internetowym to oferta dla osób szukających niebanalnych lamp do swojego wnętrza. Proponowane przez nas lampy to nowoczesne lampy wiszące do salonu jak również do wielu innych pomieszczeń, ale także klasyczne i loftowe lampy dla klientów szukających ponadczasowych rozwiązań. Każda lampa wisząca wprowadza do wnętrza niebywały charakter, będąc przy tym ważnym elementem doświetlenia naszej życiowej przestrzeni. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze dobrać lampę do swojego wnętrza. A nie jest to zadanie łatwe. Jest wiele elementów i parametrów, na jakie trzeba zwrócić uwagę decydując się na wybór odpowiedniej lampy wiszącej do salonu.

Więcej

WISZĄCE Jest 182 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 182 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 182 elementów

Lampa wisząca jest istotnym elementem wystroju każdego wnętrza. Dobrze dobrana lampa to nie tylko wizualny efekt, ale także odpowiednio dobrane oświetlenie. W ofercie jest bardzo wiele różnorodnych lamp nowoczesnych. Mogą one pełnić rozmaite funkcje - od oświetlenia uzupełniającego, poprzez główne oświetlenie przestrzeni, aż po oświetlenie wprowadzające odpowiedni nastrój.

Jak zatem wybrać odpowiednią lampę wiszącą?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie przeznaczenie będzie miała lampa. Czy będzie to lampa wisząca nad stół czy też do salonu. Kiedy już wiemy, w jakim pomieszczeniu i jaką funkcję będzie pełniła lampa, kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na dobór lampy jest styl pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała.

Co to jest nowoczesna lampa wisząca?

Nowoczesna lampa wisząca to w obecnej chwili najczęściej wybierana forma lampy. Chociaż nie jest łatwo jednoznacznie określić wygląd takiej lampy, są istotne elementy, które z pewnością pozwalają zaliczyć daną lampę do nowoczesnej. Po pierwsze - kształt lampy. Nowoczesne lampy charakteryzują się prostymi kształtami, często geometrycznymi. Po drugie - prostota użytych materiałów. Zdarzają się również nowoczesne lampy wiszące, których dodatkami są kryształy czy też abażur, jednak w zdecydowanej większości forma lampy to metal i szkło.

Jaką lampę wiszącą wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Tak naprawdę, ile wnętrz tyle możliwości. Oferta producentów oświetlenia, jest tak duża, że do każdego nowoczesnego wnętrza można zastosować wiele lamp wiszących, które spójnie połączą się w jedną całość. Choć w dalszym ciągu nie brakuje zwolenników stosowania w pomieszczeniu lamp z jednej rodziny, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomieszać formy i rodzaje lamp. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się dużą ilością dodatkowego oświetlenia, dlatego też lampa wisząca najczęściej stanowi miły dla oka dodatek, który wykańcza wnętrze i dodaje mu smaku. Wybierając lampę wiszącą do nowoczesnego wnętrza, często również kierujemy się funkcjonalnością oprawy. Coraz bardziej powszechne stają się  lampy z pilotem, umożliwiające sterowaniem natężenia światła czy zmianę barwy świecenia. Funkcja ściemniania i zmiany barw w lampach to dobre rozwiązanie do tworzenia odpowiedniego nastroju w pomieszczeniu. Odpowiednia barwa światła – to również gwarancja odpoczynku.

Lampa wisząca klasyczna – jaką wybrać?

Pod pojęciem klasyczna lampa wisząca kryje się naprawdę wiele różnego rodzaju lamp. Choć tradycyjnie klasyczna lampa kojarzona jest z żyrandolem, to tak naprawdę zaliczyć można do tej grupy również lampy które w swojej formie dalekie są od formy żyrandola. Co charakteryzuje lampę klasyczną? Przede wszystkim kształt i forma. Klasyczne lampy to głównie mosiądz, abażury i kryształy.  W aktualnych trendach często klasyczna forma przełamywana jest nutą nowoczesności.

Loft czy styl industrialny – jaką lampę wybrać?

Styl loftowy na dobre zagościł w przestrzeniach naszych domów i mieszkań. Jego popularność wynika przede wszystkim z prostoty form. Lampy wiszące do loftu to głownie ciemna kolorystyka i proste kształty. Chociaż coraz bardziej popularne stają się wyraziste kolory i pastele. Lampy w stylu loftowym to także tzw. „druciaki”. Lampa wisząca w stylu industrialnym to głównie szkło, metal i ciemne kolory.